وزیراقتصاد در مراسم معارفه سرپرست پژوهشکده امور اقتصادی : تجربیات مختلف اقتصاد كشور به حوزه های علمی منتقل شود
 وزیراقتصاد در مراسم معارفه سرپرست پژوهشکده امور اقتصادی : تجربیات مختلف اقتصاد كشور به حوزه های علمی منتقل شود
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، در مراسم معارفه سرپرست پژوهشکده امور اقتصادی که با حضور جمعی از معاونان وزیر اقتصاد و رؤسای سازمان‌ها و دستگاههای زیر مجموعه این وزارتخانه برگزارشد، دکتر خاندوزی ضمن تقدیر از تلاش های دکتر نصیری اقدم رئیس پیشین پژوهشکده امور اقتصادی در روشن نگه داشتن چراغ پژوهش در این نهاد، علیرغم وجود برخی مشکلات و کمبودها گفت: همت و تلاش‌های دکتر نصیری اقدم، موجب شد در طول این مدت همچنان نشست ها و جلسات پژوهشکده علیرغم برخی کمبود ها حفظ شود.
وی افزود؛ با توجه به حضور چند ساله دکتر نصیری اقدم در دانشگاه و تجربیات ارزشمندی که از حضور چند ساله در کمیسیون اقتصادی دولت دارند و انباشت تجربه خوبی که در مسائل ریز و درشت سیاست های اقتصادی کسب کرده‌اند، حتماً از تجربه ایشان در وزارت امور اقتصادی و دارایی به شکل تمام وقت استفاده خواهیم کرد.
دکتر خاندوزی در ادامه این نشست با معرفی دکتر توکلی به عنوان سرپرست جدید پژوهشکده امور اقتصادی گفت: دکتر توکلی شناخت بسیار خوبی از حوزه مطالعات اقتصاد با نگاه اسلامی و مقاومتی دارد و این مباحث مورد توجه و نظر دولت نیز هست و امیدواریم در دوره  مدیریت ایشان تحقیقات، مطالعات و پژوهش های گسترده ای در این حوزه انجام گیرد.
 برگزاری مستمر جلسات و نشست های منظم با حضور اعضای هیئت های علمی دانشگاهها و پژوهشکده های اقتصادی کشور با مدیریت و برنامه ریزی پژوهشکده امور اقتصادی از دیگر نکاتی بود که وزیر اقتصاد بر آن تاکید کرد و در این زمینه گفت: انتظار دارم با حضور دکتر توکلی در پژوهشکده امور اقتصادی برگزاری نشست های مستمر با دانشگاهیان و پژوهشکده ها منجر به تولید نظام مند و منظم و با خروجی های مستمر شود و از دوره حضور ایشان به عنوان دوره ای یاد شود که دانشکده ها و مراکز علمی کشور بیشتر از هر زمانی با طرح ها و پروژه های وزارت اقتصاد درگیر بودند.
 خاندوزی برگزاری دوره های کارورزی توسط پژوهشکده امور اقتصادی را از دیگر مطالباتی دانست که در دوره جدید مدیریت این پژوهشکده باید مورد پیگیری قرار بگیرد.
وی افزود: علیرغم وجود تجربه خوبی که در مسائل مختلف وجود دارد این تجربیات به حوزه‌های علمی کشور منتقل نمی شود، و این موضوع چه در حوزه خزانه داری چه در حوزه گمرک و مالیات و سایر بخش های مرتبط با حوزه های عملکرد وزارت اقتصاد مشهود است.
 وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه از سرپرست پژوهشکده امور اقتصادی خواست، تدارک تشکیل یک  مدرسه تابستانی فراهم شود تا دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های کشور، با فرایندهای کاری و مسائل وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه از نزدیک آشنا شوند.
در پایان این نشست، به پاس خدمات و تلاش های دکتر نصیری اقدم رئیس پیشین پژوهشکده امور اقتصادی لوح تقدیری توسط وزیر اقتصاد به وی اهداء شد .

1401/02/27