در دیدار با اعضای هیئت مدیره بانک ملی رقم خورد: تأكید وزیر اقتصاد بر تحقق بانكداری یكپارچه در سال جدید/ انتصاب دو عضو جدید و تمدید احكام سه عضو دیگر هیئت مدیره این بانك از سوی خاندوزی
 در دیدار با اعضای هیئت مدیره بانک ملی رقم خورد: تأكید وزیر اقتصاد بر تحقق بانكداری یكپارچه در سال جدید/ انتصاب دو عضو جدید و تمدید احكام سه عضو دیگر هیئت مدیره این بانك از سوی خاندوزی

​به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر سید احسان خاندوزی در این دیدار که در محل وزارت اقتصاد انجام شد، تصریح کرد: بنای وزارت اقتصاد تقویت توانمندی و سالم سازی بانک های دولتی به ویژه دو بانک ملی و سپه است که بیش از بقیه بانک ها با دولت در اجرای سیاست های خود همکاری می کنند.

وزیر اقتصاد گفت: امیدوارم با توجه به تغییر و تحولات و استقرار هیئت مدیره جدید، شاهد یک دوره خوش آتیه، توأم با پیشبرد امور بانک های دولتی در سال 1401 باشیم و حتماً کمک ویژه دولت، بیش از همه مشمول بانک ملی خواهد بود.

خاندوزی با بیان این موضوع که از رئیس و اعضای هیئت مدیره بانک ملی، با توجه به جایگاه آنان به عنوان ناظر و سیاستگذار، انتظار می رود، در پیروی و همکاری با منویات سیاستی دولت، از همه پیشرو تر باشند تصریح کرد:  ما باید شاهد کمترین گزارشات مربوط به تخلفات نسبت به مصوبات شورای پول و اعتبار در بانک ملی باشیم، چرا که می دانیم، اگر این بانک بخواهد از قوانین، تخطی کند، ما دیگر نمی توانیم هیچ انتظاری از سایر بانک ها داشته باشیم.

وزیر اقتصاد با تأکید بر ضرورت نوسازی و جوان سازی لایه های مدیریتی سوم و چهارم بانک ملی در استان ها اظهار داشت: این سخن، اصلاً به معنای گماردن افراد از یک جریان سیاسی خاص و بیرون گذاردن جناح دیگر نیست، بلکه این است که مدیران پایین دست هم، حتماً در نگاه مدیریتی و برنامه های کلان مد نظر رئیس جمهور و دولت سیزدهم در خصوص بهره مندی همه اقشار از تسهیلات بانکی و ... مثل من و شما فکر کنند.

خاندوزی یک از انتظارات جدی خود از نظام بانکی و بویژه بانک ملی را، اتصال اطلاعات و یکپارچگی سامانه های آن عنوان کرد به گونه ای که اگر قرار شد وزارت اقتصاد، از این بانک، برای رئیس جمهور یا معاون اول گزارش گیری کند، بتواند به شیوه غیر سنتی و بگونه ای عمل کند که شایسته توانمندی های فکری و نخبگانی و سطح it اقتصاد کشور باشد.

وی در همین چارچوب با تأکید بر جدیت دولت در تحقق پروژه بانکداری یکپارچه (core banking) ابراز امیدواری کرد، بانک ملی در این زمینه نیز پیشرو باشد.

وزیر اقتصاد افزود: ما همین رویکرد را در حوزه مالیات، بیمه و ... برای اتصال و یکپارچگی دیگر سامانه های بخش دولتی نیز دنبال می کنیم و این جزو مطالبات اساسی دولت سیزدهم در همه عرصه ها است.

این گزارش حاکی است، وزیر اقتصاد در خاتمه این دیدار، احکام انتصاب حسن مونسان و صمد عزیز نژاد را به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره بانک ملی ایران به آنها اعطا کرد.

بنا بر این گزارش، همچنین احکام ناصر شاهباز، کاووس ایرج پور و عباس شفیعی، دیگر اعضای هیئت مدیره بانک ملی ایران از سوی وزیر اقتصاد مورد تمدید قرار گرفته است.

1401/02/17