از سوی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران صورت گرفت؛ تكذیب پرداخت حقوق دلاری به اعضای كابینه دولت قبل در این شركت
از سوی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران صورت گرفت؛  تكذیب پرداخت حقوق دلاری به اعضای كابینه دولت قبل در این شركت

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، در این اطلاعیه که در واکنش به مطلب مندرج در یکی از رسانه ها تحت عنوان "حقوق دلاری برای دو عضو کابینه روحانی در شرکت های زیر مجموعه وزارت اقتصاد" منتشر شده است، می خوانیم:

پیرو مطلب منتشر شده در شبكه هاي اجتماعي تحت عنوان "حقوق دلاری برای دو عضو کابینه روحانی در شرکت های زیر مجموعه وزارت اقتصاد"، شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران در راستای تنویر اذهان مخاطبان و همچنین رفع برخی شبهات و ابهامات مطرح شده، بر خود لازم می داند، تا موارد ذیل را به اطلاع مخاطبان آگاه برساند:

• به هیچکدام از افرادی که به نمایندگی از ایفیک در هیئت مدیره شرکت های سرمایه پذیر شرکت می نمایند، حقوق دلاری پرداخت نمی شود و طبق قوانین، کلیه نمایندگان موظفند در صورتی که مبلغی به عنوان حق حضور به ایشان پرداخت شود، آن مبلغ را به امور مالی ایفیک مسترد نمایند.

• شرکت "ایهاگ" به عنوان شرکتی با مالکیت صددرصدی و زیر مجموعه ایفیک در کشور آلمان واقع شده و حسب قوانین جاری کشور آلمان اداره می گردد و دارای هیئت نظارت بوده که در دوره قبل آقایان طیب نیا و علی جنتی به عنوان اعضای هیئت نظارت در آن حضور داشتند.

لازم به ذکر است، هیئت نظارت شبیه هیئت امناء بوده و هیچ دخالتی در امور اجرایی شرکت ندارد. همچنین دوره مسئولیت آقای جنتی در هیئت مدیره (غیر موظف) ایفیک پایان یافته و ایشان در ایفیک و هیچ یک از شرکت های زیر مجموعه آن سمتی ندارند.

• حضور ایفیک در ICD و MIDB هیچ ارتباطی با نتیجه گیری مطرح شده نداشته و حضور در این دو شرکت و همکاری با آنها بر اساس قدرالسهم و قانون تجارت کشورهای مربوطه می باشد.

• تشبیه ایفیک به "حیاط خلوت" نوعی تشبيه نادرست بوده که بیانگر عدم شناخت کافی و درست تنظيم كنندگان خبر، از فعالیت ها، نقش و سهم ایفیک در جایگاه تعیین شده آن در این سالها است. با توجه به حساسیت های بین المللی در مقطع تحریم بر روی ایفیک و فعالیت هایی که این شرکت در جهت اجرای سیاست های کلی نظام بعمل می آورد، برنامه شرکت پرهیز از ورود به صحنه ها و حواشی خبری و رسانه ای می باشد.

1400/10/08