وزیر دارایی پاکستان خواستار پیشبرد راه‌های توسعه تجارت با ایران شد
وزیر دارایی پاکستان خواستار پیشبرد راه‌های توسعه تجارت با ایران شد

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، «حسن عبقری» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در شهر اسلام‌آباد با «عبدالحفیظ شیخ» وزیر دارایی و درآمدهای پاکستان دیدار کرد.

وزارت دارایی پاکستان با صدور بیانیه‌ای که یک نسخه آن در اختیار دفتر ایرنا قرار گرفت، اعلام کرد: طرفین در این نشست درباره موضوعات مربوط به منافع مشترک تبادل نطر کرده و مصمم به تحکیم مراودات اقتصادی و تجاری با توجه به روابط تاریخی، همجواری جغرافیایی، قرابت‌های فرهنگی و اشتراکات اقتصادی شدند.

در این بیانیه آمده است: وزیر دارایی پاکستان تاکید کرد که باید راه‌هایی برای پیشبرد روابط تجاری دوجانبه با ایران پیدا کرد و برای این هدف شرکت سرمایه گذاری ایران و پاکستان می‌تواند نقش محوری برای توسعه تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور داشته باشد.

عبدالحفیظ شیخ، معاون وزیر اقتصاد ایران را از برنامه گسترده اصلاحات اقتصادی توسط دولت پاکستان با هدف دستیابی به رشد منجر به صادرات و توسعه اقتصادی پایدار آگاه کرد.

وی با اشاره به چالش‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹ برخی از اقدامات دولت پاکستان برای جبران ضررهای اقتصادی و اجتماعی و تلاش برای کاهش تاثیرات منفی بیماری کرونا بر بخش‌های حاشیه‌ای جامعه را تشریح کرد.

وزیر دارایی و درآمدهای پاکستان اظهار داشت که دولت فعلی این کشور متعهد به اصلاح مبانی اقتصاد از طریق سیاستگذاری موثر و اصلاحات هدفمند جهت دستیابی به استراتژی رشد پایدار و فراگیر است.

1399/12/23