وزیر اقتصاد خبر داد: سفر آتی مدیركل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به ایران
 وزیر اقتصاد خبر داد: سفر آتی مدیركل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به ایران

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند پس از دیدار با "لی یونگ" مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در جریان این دیدار قرار شد مدیر کل یونیدو سفری به ایران داشته باشد و از نزدیک با پارک های صنعتی و علمی ، فناوری و قابلیت های جهش صنعتی در ایران آشنا شود.

وی افزود: در ادامه، تفاهم نامه ای تدوین و اجرا خواهد شد تا بتوانیم از این فرصت برای تحول اقتصادی کشورمان استفاده مناسبی داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان یونیدو را از سازمان های بین المللی خواند که حضورش می تواند در توسعه صنعتی و علمی کشورمان موثر باشد.

دژپسند همچنین از تفاهم بعمل آمده در دیدار خود با مدیرکل یونیدو به منظور حضور قوی تر این سازمان خبر داد.

وی گفت: در شرایطی که تحریم های ظالمانه و یک طرفه بر ایران تحمیل می شود، یونیدو به عنوان سازمان بین المللی، نگرانی از این تحریم ها ندارد و بهتر می تواند نقش خود را ایفا کند.

گفتنی است، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، یک سازمان تخصصی سازمان ملل متحد است که مقر آن در وین است و هدف اصلی این سازمان، ارتقاء و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است.

1398/04/29