وزیر اقتصاد تاکید کرد: با افزایش بهره برداری از ظرفیت های موجود می توان تحریم ها را مدیریت کرد
وزیر اقتصاد تاکید کرد: با افزایش بهره برداری از ظرفیت های موجود می توان تحریم ها را مدیریت کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بیان اینکه موضوعات مورد مطالعه علوم اجتماعي صرفا انتزاعي نيستند، اظهار داشت: اقتصاد نيز در زمره علوم اجتماعی است، بنابراین تأثیر و تأثر سایر حوزه ‌ها را به طور کامل باید در این حوزه مورد تاكيد قرار داد.
وی افزود: این «باید» از دو جهت واجد اهمیت فراوان است. نخست اینکه امسال «رونق تولید» به عنوان شعار محوری سال تعیین شده و دیگر اینکه شرایط اشتغال، تولید و ظرفیت‌های خالی اقتصاد کشور ایجاب می‌کند تا براي رسيدن به شرایط مطلوب در جامعه، از تمامی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به بهترین وجه ممکن استفاده شود.
دژپسند ادامه داد: امروز کشور در شرایط سخت اقتصادی است و دشمن از تمامی عوامل و روزنه‌ها بر اقتصاد کشور فشار وارد مي كند.
وزير اقتصاد تصريح كرد: برای مقابله با فشارها، تهدید‌ها و تحریم‌های دشمنان باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های داخلی در جهت افزایش تولید و رشد اقتصادی بهره جست.
دژپسند در بخش ديگري از سخنان خود، یکی از نکات ضعف اقتصاد ایران را كم بودن نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در کشور است.
وی ادامه داد: اگر نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید از 50 به 75 درصد افزایش یابد، بدون شک جهشی در رشد تولید و رونق اقتصادی کشور ایجاد مي شود و برای تحقق این مهم، باید مجموعه‌ای از عوامل و زمینه‌ها را در كشور فراهم کرد.
وزير اقتصاد با اشاره به اینكه بهبود فضای کسب و کار، يكي از مسئولیت‌های اين وزارتخانه است، افزود: باید گام‌های بلندی براي رسيدن به شرايط مطلوب برداشته شود تا سرمایه گذار و فعال اقتصادی اعم از تولید کننده و تاجر بتوانند با طیب خاطر و به سهولت، در محیطی ایمن فعالیت‌های خود را انجام دهند.
وي یادآور شد: امروز اصلاح و بهبود فضای کسب و کار در کشور به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبديل شده است و باید با قوت و قدرت هر چه تمام ‌تر در این مسیر حرکت کرد.

1398/01/10